piątek, 3 sierpnia 2012

Jette Joop i CharmsyKim jest Jette Joop?
Henrietta Elizabeth, zwana Jette Joop urodziła się 17 Lutego 1968 w Brunszwiku. 
Jest córką słynnego projektanta mody Wolfganga Joop-a .
Studia ukończyła w Kalifornii . Pracowała cztery lata na stanowisku głównego projektanta biżuterii z Barry Kieselstein-Cord i Home Meble-Desingerin w Polo Ralph Lauren. Po powrocie do Niemiec w 1997 roku założyła firmę "Jette Joop Europe GmbH" z autorskimi pomysłami na biżuterię, torebki, buty i akcesoria. Od końca 2004 r. Jette tworzy dla Lancaster Grupa własne perfumy i kosmetyki pod pod własną nazwą "Jette perfumy". Na chwilę obecną Jette projektuje także obuwie, torby i paski, dzianiny, koszule i dżinsy.
 

Jette Joop

 Skąd wzieły się Charmsy?
 Mało kto wie, że charmsy zostały „odkryte” przez ludzkość o wiele wcześniej niż koło czy pismo. Już 75 tysięcy lat temu kawałki muszli, piórka i kawałki roślin używane były przez naszych dalekich przodków w roli bardzo podobnej do dzisiejszej – były amuletami, podkreślały indywidualność, status społeczny i stanowiły ozdobę właściciela. Towarzyszyły dorastającej ludzkości przez tysiąclecia – od pierwszych znanych cywilizacji, przez starożytny Egipt, Rzym, pierwszych chrześcijan i średniowiecznych rycerzy, w świat mody wkroczyły zaś dzięki brytyjskiej królowej Wiktorii. Od tego czasu towarzyszyły arystokracji i żołnierzom – aż w końcu,  za sprawą amerykańskiej młodzieży z lat pięćdziesiątych, wkroczyły przebojem w kulturę masową.< źródło: http://charmsy.sklep.pl/tag/historia-charmsow/>


zawieszki charms- kolekcja apart oraz jette joop

Niektóre symbole bransoletek charms mają powrzechne znaczenie jednakże najważniejszą ideą tych bransoletek według mnie jest przywołanie własnych wspomnień bądź wydarzeń, które chcemy uczcić i zatrzymac przy sobie. W przypadku moich amuletów świetnie się to sprawdza.


bransoletka Charms z kolekcji Jette Joop

prezent który przywołuje jedną z najważniejszych i najcenniejszych chwil mojego życia


A Wy macie swoje amulety?
LG
xxx
Ms Smith 
 

4 komentarze:

  1. ja jestem wielbicielką charmsów :) ! Każdy, który kupuję jest na jakąś ważną dla mnie okazję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajna biżuteria hmm amuletów nie mam ;P

    OdpowiedzUsuń
  3. ja mam 2 charmsy cupcake'a i aniolka. dostalam od mamy na urodzinki :)

    OdpowiedzUsuń